نمایشگاه مجازی - وب

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

وب‌گردی در اوایل دهۀ 90

اینترنت در یک جعبه نسخۀ 2.0

در دوره‌ای که آنلاین شدن کاری سخت و گیج‌کننده بود، این محصول پرفروش شرکت اسپرای (Spry) به جز مودم و پی‌سی، همۀ اقلام لازم برای اتصال به اینترنت را ارائه می‌داد: از جمله، نسخۀ اسپرای از مرورگر موزائیک، دیگر نرم‌افزارهای اینترنتی، دسترسی دیال-آپ (dial-up) از طریق آی‌اس‌پی و راهنمای کامل اینترنت.

وب‌گردی در اوایل دهۀ 90

تا قبل از 1991 وب عمدتا از وب‌سایت‌هایی علمی تشکیل می‌شد، اما از 1991 تا 1994 به یک جهان آنلاین غنی و مدام متغیر تبدیل شد؛ و بیش از حد بزرگ و گسترده شده بود که یک نفر به تنهایی از همۀ آن باخبر باشد. سایت‌هایی مثل سایت Hotwired، سایت موزۀ لوور و سایت کالج جامعۀ هانلولو، هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ طراحی - تا حدی که امکان‌اش وجود داشت - قابلیت‌ها و امکانات وب را پیشرفت دادند. در وب در هر حوزۀ جذابی چیزی یافت می‌شد؛ از درگاه‌های تجاری - مثل جی‌ان‌ان - گرفته تا موتورهای جستجو و روزنامه‌های آنلاین.

کوین هیوز: اولین وب‌سایت کاخ سفید

فهرست بخش‌ها: 1. اولین وب‌سایت کاخ سفید 2. اولین وب‌سایت سیلیکون گرافیکس 3. مرورگر تعاملی وِزِر (Weather) 4. اولین وب‌سایت ولز فارگو 5. وب‌سایت کالج جامعۀ هانلولو 6. وب‌سایت شرکت زیراکس

قالب جی‌ان‌ان

جی‌ان‌ان (GNN; Global Network Navigator) که جزو نخستین وب‌سایت‌های تجاری بود، درگاهی بود که در بهار 1993 راه‌اندازی شد. بخش‌های گوناگون‌اش نطفۀ بسیاری از انواع محتواهای روی وب بود که بعدها مرسوم شد: مجله، بخش تجارت الکترونیکی، تبلیغات در درون صفحات وب، مستندات مرجع، بخش مسافرتی و غیره.

تیشرت اولین همایش بین‌المللی وب جهانی

کل جامعۀ توسعۀ وب نخستین بار در این همایش گرد آمدند. در میان حضار حسی سراسر هیجان وجود داشت که دارند جهانی بهتر را رقم می‌زنند. یکی از شرکت‌کنندگان این همایش را «وودستوک وب» خوانده است (وودستوک نام فستیوالی مشهور در موسیقی پاپ است که در محلی به همین نام برگزار می‌شده است).

14
15
16
17
18
19
20
21